Kultura

Muzyka: Ennio Morricone, legenda muzyki filmowej wystąpi w Krakowie! 6 lutego w Tauron Arena

Redakcja Cracovian.pl
cze 18 2016

Koncert Ennio Morricone w Krakowie

Niesamowita wiadomość dotarła do naszej redakcji - Ennio Morricone, legenda muzyki filmowej wystąpi w Krakowie już 6 lutego 2017 roku. Warto podkreślić, że będzie to jedyny koncert w Polsce podczas trasy zatytułowanej "60 Years of Music Tour". Jak dotąd bilety na wszystkie ogłoszone koncerty zostały wyprzedane w zaledwie kilka dni. Z pewności nie inaczej będzie w przypadku krakowskiego występu mistrza.

Ennio Morricone - mistrz muzyki filmowej

Ennio Morricone urodził się w Rzymie w dniu 10 listopada 1928 roku. Jego długa kariera artystyczna obejmuje szeroki zakres gatunków  muzycznych. Pracuje jako aranżer, dyrygent i kompozytor dla teatru, radia oraz kina. Skomponował muzykę do ponad 500 filmów, z czego ponad 40 soundtracków otrzymało nagrody w kategoriach związanych z muzyką filmową. W 2016 roku otrzymał wyczekiwanego przez wszystkich fanów muzyki filmowej Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu "Nienawistna ósemka" wyreżyserowanego przez Quentina Tarantino. Kompozytor zasługuję na uznanie także za to, że po ponad sześciu dekadach trwania jego kariery muzycznej wciąż nie brakuje mu pomysłów i nadal potrafi zaskakiwać swoich fanów nowymi kompozycjami. Liczba sprzedanych egzemplarzy płyt CD z muzyką Morricone (70 mln !) tylko potwierdza, że w pełni zasłużył na miano legendy muzyki filmowej.  

 

Muzyka Ennio Morricone

Włoski kompozytor kojarzy nam się przede wszystkim z utworami, które usłyszeliśmy w ekranizacjach takich jak: Misja (86'), Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (68'), Dawno temu w Ameryce (84'), Za garść dolarów (64'), Dobry, zły i brzydki (66'). 

 

Bilety - gdzie kupić?

Bilety na koncert wybitnego kompozytora można nabyć za pośrednictwem portalu www.eventim.pl. Sprzedaż ruszyła od 13 czerwca. Widowisko rozpocznie się 06 lutego 2017 roku o godzinie 20.00 w krakowskiej Tauron Arenie.

Udostępnij